🐶 Darmowa dostawa dla zamówień od 200 zł! 🐶
PRAWO PSA DO ODPOCZYNKU

PRAWO PSA DO ODPOCZYNKU

PRAWO PSA DO ODPOCZYNKU

Odpoczynek i dobrostan psów to kwestie, które powinny być priorytetem dla każdego odpowiedzialnego opiekuna. 

 ⚖️ Przepisy dotyczące trzymania zwierząt, w tym psów nakładają obowiązek zapewnienia im warunków do odpoczynku i zdrowego snu. Psy potrzebują nie tylko aktywności fizycznej, ale także spokojnego miejsca do odpoczynku. 

 ‼️ Pamiętajmy, że psy mają różne potrzeby związane z wiekiem, rasą i zdrowiem. Zapewnienie im odpowiednich warunków mieszkaniowych, dostępu do świeżego powietrza, doboru odpowiedniej karmy oraz bezpiecznego i cichego miejsca do spania, to kluczowe elementy dbania o ich dobrostan.

 🌞 Podczas całego okresu letniego pamiętajmy o zapewnieniu psu miejsca zacienionego, z dostępem do świeżej wody. Woda jest podstawą i niezbędnym elementem każdego spaceru. Pies musi mieć do niej stały dostęp. W trakcie upałów starajmy się ją wymieniać 2-3 razy dziennie. Na dalsze podróże warto mieć przy sobie miski turystyczne, które idealnie się sprawdzą do podania jedzenia i picia w trakcie wypraw i odpoczynku. Zwróćmy również szczególną uwagę na pory treningów (wybierajmy poranki lub pory wieczorne, samo południe to najgorszy czas na trening). 

Oczywiście WYRKO zapewni dodatkowy komfort podczas drzemek i poczucie bezpieczeństwa 😉 Tego typu legowisko może okazać się dużym wsparciem dla Twojego zwierzaka. Powierzchnia do spania zapewnia psom komfort niezbędny do dobrego odpoczynku i regeneracji. Twój pies może może również bez stresu o zniszczenie tkaniny - kopać w wyrku przed snem, by się umościć i nie uszkodzi legowiska! Co ważne powierzchnia jest wodoodporna, wiec możesz je wszędzie ze sobą zabrać! Tak aby psiak po treningu miał wygodną przestrzeń do odpoczynku! 

           

A co na to prawo? W art. 6 ustawy o ochronie zwierząt czytamy, że: 

Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:

10) utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa, bądź w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji
17) wystawianie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu
19) utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku

Pamiętajmy, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. 

Kup produkty